Automobilio tėvynė – Vokietija
Automobilio tėvynė – Vokietija
Žodis “automobilis” yra sudurtinis: autos reiškia “pats”, mobilis nusako judėjimą. Tai yra transporto priemonė, varoma varikliu, ir yra skirta vežti krovinius ar keleivius. Pirmieji automobiliai buvo pradėti kurti XVIII amžiuje, vežimams pritaikius variklį.
1885 metas Karlas Benzas sukonstravo ir išbandė automobilį, turintį benzininį variklį. Ši transporto priemonė turėjo tris ratus.Vis dėlto, jis nebuvo pirmasis, kuris bandė sukurti automobilį. Dar 1769 metais Ž. Kiunjo į vežimą su ratais integravo garo mašiną. Šios transporto priemonės greitis 4 kilometrus per valandą, o vežamoji galia buvo 2,5 t. 1831 metais Anglijoje jau buvo galima pamatyti keletą transporto priemonių, kurios buvo varomos garais. Vis dėlto, tokia transporto priemonė buvo vertinama gana neigiamai: prieš tokias mašinas pasisakė ne tik šalies gyventojai, bet ir valdžia. Tai, žinoma, stabdė automobilizacijos raidą.
Pirmieji pasaulyje automobilių išradėjai – tai Karlas Benzas ir Gotlybas Daimleris, kurie 1885-1886 metais sukonstravo savaeigius ekipažus, turinčius vidaus degimo variklį. Jie nebuvo pažįstami ir net nebuvo susitikę, tačiau sutapo taip, kad jie savo išradimus pristatė panašiu laiku.
Karlas Benzas sukūrė triratį automobilį, turintį 0,55 kW variklį, ir galintį važiuoti 16 kilometrų per valandą greičiu. Gotlybas Daimleris sukonstravo dviratę transporto priemonę, kuri yra šiuolaikinio motociklo prosenelė.
Šiandien automobiliai yra gerokai patobulinti: galime rasti iš tiesų daug siūlomų transporto priemonių, veikia daugybė autoservisų, parduoti automobilius leidžia auto supirkimas, prisipilti degalų galima daugybėje degalinių. Pamačius pirmuosius sukurtus automobilius neabejotinai kyla nuostaba: automobilio variklis įtaisytas po vairuotojo sėdyne, automobilio ratai – itin dideli ir siauri, vairas – tai iš plieno pagamintas strypas, kyšantis iš grindų.
Automobilio tėvyne yra laikoma Vokietija, tačiau vokiečiai ne iš karto pripažino tokį išradimą. Automobilius buvo leidžiama išbandyti tik nakties metu, nuvykus toliau už miesto. Transporto priemonės greitis taip pat buvo ribojamas– vairuotojai negalėjo viršyti 10 kilometrų per valandą greičio. Kitose šalyse automobiliai labai greitai įgijo populiarumą, ypatingai Prancūzijoje. Prancūzai pirko K. Benzo išradimą, ir pirmieji suorganizavo automobilių lenktynes iš Paryžiaus į Ruaną. Jau 1898 metais Paryžiuje smalsuoliai galėjo atvykti į pirmąją automobilių parodą, vykusią Paryžiuje.