Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Automobilių raida: svarbūs skaičiai ir datos

Automobilių raida: svarbūs skaičiai ir datos

Automobilių supirkimas

Šaltiniuose rašoma, kad Amerikoje nuo 1927 metų atsisakyta arklių kaip transporto priemonės: jie naudojami tik tada, kuomet reikia ištraukti įklimpusius automobilius. „General Motors”apėmė ne vieną pagarsėjusią įmonę, ir kiekvienais metais buvo sukuriamas naujas automobilio modelius. Ši įmonė tampa didžiausia visame pasaulyje.

1930 metais „Hadson” sukūrė naują modelį „Eseks”, kuris turėjo uždarą metalinį kėbulą, iš medžio buvo pagamintas tik rėmas. Šis automobilis puikavosi trečioje vietoje pagal perkamumą. Pirmąsias vietas tuo metu užėmė „Fordas” ir „Shevrolet”. Ketvirtojo dešimtmečio pradžioje pasaulyje buvo suskaičiuojama  apie trisdešimt penkis milijonus automobilių, Lietuvoje šiuo metu automobilių skaičiai nebuvo labai įspūdingi: šalis turėjo 1062 lengvuosius automobilius, 219 sunkvežimių ir 126 autobusus. 1930 metais Europoje pagaminta apie 170 000 sunkvežimių ir 412 000 lengvųjų automobilių.

1930-1932 metais pasaulį ištinka ekonominė krizė, tad pagaminamų automobilių skaičius sumažėja maždaug milijonu. Daug žmonių praranda darbo vietas, tačiau gaminami automobiliai sparčiai tobulėja. 1939

superkame automobilius

superkame automobilius

m. „General Motors”  sukurta automatinė transmisija palengvino vairavimą. Taip pat ir toliau tobulėjo automobilių dizainas.

1940 metais JAV prasidėjo „drive–in” bumas. Įvairias įstaigas buvo galima pasiekti neišlipant iš automobilio.

Karo metais Europoje automobilių gamyba sustojo, tačiau JAV išpopuliarėjo džipai, smarkiai plėtėsi jų gamyba, didėjo automobilių galia, tačiau 1970 metais nemažai šalių sugriežtino reikalavimus išmetamosioms dujoms.

1973 metais JAV buvo pagaminta net 11,42 milijono automobilių. Vis dėlto, tais pačiais metais JAV prasidėjo kuro krizė, ir tuo sėkmingai pasinaudoti pavyko Japonijai. 1983 metais Japonija tapo didžiausia pasaulyje automobilių gamintoja: iš 40 milijonų pasaulio automobilių čia buvo pagaminama 7,15 milijono). Taigi, iš automobilių supirkimas iš Japonijos vyko didžiausiais kiekiais. Nusprendžiama, kad vidaus degimo varikliai pernelyg teršia aplinką, todėl nėra perspektyvūs. Vis dėlto, pastangos sumažinti taršą nėra vaisingos.

Taršos atžvilgiu perspektyviausi yra elektromobiliai arba saulės baterijomis varomos transporto priemonės. Jei išrikiuotume visus pasaulio automobilius į vieną eilę, automobilių spūstis nusitęstų iki Mėnulio. Kas sekundę ši eilė taptų vis didesnė, nes būtent kas tiek laiko pagaminamas naujas automobilis.

Šiandien naujų automobilių kaina Lietuvoje svyruoja maždaug nuo 6000  iki 50 000 eurų. 57 procentus automobilio vertės sudaro medžiagų kaina, 17 procentų – darbas, 26 procentai – konstravimas, technologinis parengimas, ir t.t. Pati brangiausia automobilio dalis yra kėbulas, sudarantis maždaug 52 procentus automobilio vertės, 20 procentų automobilio vertės sudaro variklis ir transmisija, 28 procentai – kitos automobilio dalys, tokios kaip vairas, ratai, stabdžiai, pakabos.

 

 

Call Now Button