Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Automobilių skaičius šalyje – visuomenės gerovės rodiklis

Automobilių skaičius šalyje – visuomenės gerovės rodiklis

Devintajame dešimtmetyje automobilių supirkimas tampa populiarus įvairiose šalyse, tad sparčiai plečiasi jų eksportas. Daugiausiai automobilių eksportuojama iš Japonijos ir Vokietijos: 1991 metais iš čia eksportuojama pusė

motociklu supirkimas

motociklu supirkimas

pasaulio automobilių, 1995 metais – maždaug trečdalis. Daugiausiai automobilių iš Japonijos keliauja į JAV, o iš Vokietijos – į vakarų Europą. Prancūzija ir Pietų Korėja –  tai šalys, kurios užima antrąją vietą automobilių eksporte. Iš šių šalių auto supirkimas vyksta taip pat gausiai: Prancūzija kasmet parduoda 1,5-2 milijonus automobilių.

Automobilių skaičius 1000 žmonių – tai vienas rodiklių, nusakančių visuomenės gerovę. Kas trečiam Japonijos gyventojui tenka vienas automobilis, Liuksemburge, Italijoje, Monake, San Marine ir JAV vienas automobilis tenka dviem žmonėms. Kai kuriose gerai išsivysčiusiose šalyse: Islandijoje, Australijoje, Kanadoje, Šveicarijoje, ir t.t. vienai šeimai tenka du ar dar daugiau automobilių.

Silpnai išsivysčiusiose šalyse tūkstančiui žmonių tenka tik maždaug penki automobiliai, o kai kuriose šalyse tūkstančiui žmonių tenka dar mažiau nei vienas automobilis, pavyzdžiui Etiopijoje – 0,8, Bangladeše – 0,4, Kambodžoje – 0,5 automobilio tūkstančiui žmonių.

Lietuvoje pirmasis automobilis registruotas 1896 metais. Tai – keturvietis “Panhard-Levasseur”. XX amžiaus pradžioje į Kauną atkeliavo pirmasis autobusas, atvežtas iš Vokietijos. Dėl prastų kelių autobusas buvo praktiškai neeksploatuojamas.

Praėjus keliems dešimtmečiams, 1939 metais Lietuvoje jau buvo suskaičiuojami 305 autobusai, 1733 motociklai, 206 lengvieji automobiliai ir 730 sunkvežimių. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui Lietuvoje transporto priemonių gerokai sumažėjo. 1950 metais Lietuvos teritorijoje buvo suskaičiuojama 460 automobilių.

Automobilių skaičius Lietuvoje pradėjo augti atgavus nepriklausomybę. 2000 metais Lietuvoje jau turėjome daugiau nei milijoną automobilių, kurių skaičius auga iki šiol. Automobilių skaičiumi tūkstančiui gyventojų Lietuva šiek tiek atsilieka nuo Estijos ir Lenkijos, skaičius yra panašus kaip ir Latvijos, lenkia Rusiją ir Gudiją.

Po penkerių metų, 2005-aisiais, visame pasaulyje galime suskaičiuoti apie 500 automobilių markių. Lietuvoje retų markių automobilių pamatysime tikrai ne dažnai, nes čia jų tėra tik vienetai. Tokie automobiliai dažniausiai priklauso valdininkams bei stambiems verslininkams, vidutines pajamas gaunantiems žmonėms tai yra pernelyg didelė prabanga.
Populiariausios automobilių markės Lietuvoje: Honda, Nissan, Toyota, Mazda, Suzuki, Lexus, Ford, Chevrolet, Volkswagen, Fiat, Škoda, Seat, Audi, Peugeot, Volvo. Automobilių supirkimas iš įvairių pasaulio šalių automobilių skaičių paverčia vis didesniu. 2005 metais Lietuvoje automobilių skaičius viršijo pusantro milijono. 1990 metais tūkstančiui Lietuvos gyventojų teko 215,3 automobilio, 1993 metais – 245,3, 1996 metais – 240,2, 1999 metais – 306,8. Nors skaičius vis labiau didėjo, tačiau pasivyti kitas šalis būtų sunku: Vokietijoje tais pačiais metais tūkstančiui gyventojų teko 466 automobiliai, Švedijoje – 419, o Prancūzijoje – 421.

 

 

Call Now Button