Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Čempionato finiše – pirmoji V. Švedo pergalė

Šeštadienį tradiciniu raliu “Kauno ruduo’2006”, kuris buvo skirtas anksti Anapilin išėjusių vienų žymiausių šalies automobilių sporto meistrų Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimui, finišavo šių metų Lietuvos automobilių ralio atviras čempionatas.  Paskutiniojo, penktojo šalies automobilių ralio čempionato etapo batalijas pradėjo 55 sportininkai, o finišą pasiekė 35.

Intriga – iki pat finišo

Jei pernai prieš tradicinį “Kauno rudens” ralį jau žinojome čempionato bendrosios įskaitos nugalėtojus, kuriais iškovoję Prezidento taurę – pagrindinį ralio “Aplink Lietuvą” trofėjų, – tapo Rokas Lipeikis su Inga Lipeikyte, tai šiemet čempionato intriga išliko iki pat paskutiniųjų paskutiniojo etapo finišo metrų ir tai neabejotinai aštrino ralio “Kauno ruduo’2006” intrigą.

Iškovoti pagrindinį titulą viltis iki šių varžybų tebepuoselėjo trys ralio meistrai –  Rokas Lipeikis, kurio sąskaitoje buvo 88 taškai, 71 tašką turėjęs Vytautas Švedas ir Saulius Girdauskas, kurio taupyklėje buvo 63 taškai.

Tačiau ankstyvą šeštadienio rytą pirmajame Prienų 6,2 kilometro ilgio greičio ruože ralio batalijos prasidėjo kiek netikėtai, nes didžiausią spartą demonstravo ne pagrindiniais favoritais laikyti sportininkai.

Pirmąjį greičio ruožą laimėjo jaunas sportininkas Vilius Rožukas, antrąjį – Arūnas Strumskis, o trečiąjį – dar nepraradęs vilčių tapti pirmenybių laimėtoju Vytautas Švedas.

Daugelį žiūrovų nustebino ir gana maži vidutiniai greičiai, nesiekę nė 100 kilometrų per valandą. Priežasčių tam keletas. Jau susipažindami su būsima varžybų trasa sportininkai skundėsi, jog varžybų išvakarėse pliaupęs lietus gerokai apgadino žvyro dangą, kuri tapo minkštesnė bei gerokai pavojingesnė.

Ralio meistrai nebuvo pamiršę ir pernykščio „Kauno rudens“ ralio, panašiomis aplinkybėmis tapusio vienu avaringiausių, kai daugelis sportininkų vietoj išsvajoto finišo kovas buvo priversti baigti išslydę iš trasos pakelės grioviuose.

Gera pradžia – tik pusė darbo

Įpusėjus raliui, kai sportininkai jau buvo įveikę keturis greičio ruožus iš varžybų programoje numatytų aštuonių, pirmavo Arūno Strumskio ir Lino Skardžiuko ekipažas, vairuojantis „Subaru Impreza STI“.

Tačiau lyderių persvara prieš jiems ant kulnų atkakliai mynusius Saulių Girdauską ir Paulių Urboną, kurie vairavo „Mitsubishi Lancer Evo VII“, buvo daugiau nei trapi – vos 1,8 sek.

Trečiąją poziciją išsaugojo Vilius Rožukas su Audriumi Šošu, važiuojantys su „Mitsubishi Lancer Evo VII. Jie 8,8 sek atsiliko nuo „Kauno rudens“ ralio lyderių ir turėjo beveik 9 sek. persvarą prieš ketvirtoje vietoje buvusius Vytautą Švedą su Žilvinu Sakalausku, kurie vairavo „Mitsubishi Lancer Evo IX“ automobilį.

Įpusėjus raliui penktąja pozicija tenkinosi po nemenkos avarijos prieš tai vykusiame ralyje „Aplink Lietuvą“ į lenktynių trasas sugrįžę Deividas Jocius su Kastyčiu Torrau, vairuojantys „Mitsubishi Lancer Evo IX“. Jie nuo lyderių atsiliko 22,2 sek.

Gana nelaukta staigmena, kad pagrindinis pretendentų į ralio bendrosios įskaitos laimėtojus – Roko Lipeikio ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas po pirmųjų keturių greičio ruožų buvo neįprastai kuklioje lyderiams tik dešimtoje vietoje.

Žinantys užkulisių peripetijas tuo pernelyg nesistebėjo, nes šiam ekipažui aktualiausia buvo baigti ralį bei įsirašyti dar kelis įskaitinius taškus, ir tada jie varžovams taptų nebepavejami. Tačiau ar tokia lyderių strategija žavėjo žiūrovus – kitas klausimas.

Neperšokęs griovio – nesidžiauk

Šią sakralinę frazę gerai žino visi be išimties lenktynininkai. Tačiau jos teisingumu  dar kartą įsitikino šeštadienio pavakarę finišavusio ralio „Kauno ruduo‘2006“ lyderiai.

Šiame ralyje, kuriame vyko atkakli kova neretai net dėl dešimtųjų sekundės dalių, prieš paskutinę greičio rungtį S. Girdauskas su P. Urbonu  jau buvo susikrovę pakankamai saugią atsargą, kuri jiems beveik garantavo šio etapo nugalėtojų laurus. Tačiau nelauktai visą buvusią jau beveik aiškią ne tik lyderių, bet ir visų potencialių prizininkų rikiuotę sumaišė būtent šis paskutinis ralio programoje ilgiausias – 31 kilometro ilgio Varkalės greičio ruožas, kurį, kaip ir visus kitus, sportininkai privalėjo įveikti po du kartus.

Važiuojant jį net trys pirmaisiais smuikais griežę lenktynininkai – S. Girdauskas, A. Strumskis ir D. Jocius – prakirto priekines kairiąsias savo automobilių padangas, kurias teko keistis patiems ekipažų nariams, nesitikint jokios pagalbos. Vieniems šį darbą sekėsi atlikti greičiau, kitiems – lėčiau, tačiau tokia klastinga lemtis nebeleido nė vienam iš jų puoselėti net menkiausių vilčių užkopti ant nugalėtojų pakylos.

Daug šilto ir šalto matęs varžybų vadovas Gražvydas Smetonis negalėjo atsistebėti, kodėl sportininkai lyg iš anksto susitarę prakirto būtent kairiąsias priekines padangas? Jo nuomone, kai greičio ruožuose, ypač juos važiuojant po du kartus, sušiaušiama žvyro danga, pavojingai išlenda aštrūs akmenys, į kuriuos atsitrenkus neretai subliūkšta net specialiai raliui pagamintos bei padidintu atsparumu pasižyminčios padangos.

Pirma V. Švedo aukštuma

Kai šie ekipažai priverstinai keitė padangas, pro juos viesulu prašvilpė V. Švedo ir Ž. Sakalausko „Mitsubishi Lancer Evo IX“ automobilis. Jaunajam V. Švedui tai buvo pirmasis jo sportinėje biografijoje laimėtas šalies ralio čempionato etapas, kuriuo ne ką menkiau džiaugėsi ir jo patyręs šturmanas, anksčiau daug tokių džiugių akimirkų patyręs su S. Girdausku.
Nugalėtojai visus aštuonis greičio ruožus, kurių bendras ilgis – 93,5 kilometro, įveikė per 51 min. 30,8 sek. važiuodami vidutiniu 108,9 kilometro per valandą greičiu.

V. Švedas su Ž. Sakalausku laimėjo tik du „Kauno rudens“ ralio greičio ruožus, tačiau to užteko galutinei jų pergalei.

Antri, kaip ir prieš tai vykusiame ralyje „Aplink Lietuvą“, liko V. Rožukas ir A. Šošas, vairavę „Mitsubishi Lancer Evo VII“ ir nuo nugalėtojų atsilikę 1 min. 21,9 sek.

Trečiąja bendrosios įskaitos vieta paskutiniajame čempionato etape džiaugėsi Audrius Gimžauskas su Kęstučiu Girštautu, kurie su „Mitsubishi Lancer Evo VIII“ nugalėtojams pralaimėjo 1 min. 47,2 sek.

Aukštą ketvirtąją poziciją iškovojo dar vienas jaunas talentas – Dominykas Butvilas, talkinamas tėvo Valdo. Ketvirtieji prizininkai skirtingai nuo visą ralio „Kauno ruduo‘2006“ garbės pakylą užėmusių „Mitsubishi“ vairuotojų liko ištikimi po avarijos prieš tai vyukusiame ralyje atstatytai „Subaru Impreza Spec-C“. Nuo etapo laimėtojų jie atsiliko 1 min. 59,7 sek.

Penktoji vieta atiteko tik neseniai iš “Žigulių“ į galingą „Mitsubishi Lancer Evo VI“ persėdusiam Modesto Jako ir Ramūno Babachino ekipažui, kuris ketvirtiesiems prizininkams pralaimėjo tik 15,1 sek.

Šeštas finišo liniją kirto vienais ralio favoritų laikytas Roko Lipeikio ir Renato Vaitkevičiaus vairuojamas „Mitsubishi Lancer Evo VIII“, nuo etapo nugalėtojo atsilikęs 2 min. 19,5 sek.

Nepaisant to, kad tai buvo prasčiausias šiemet šio ekipažo pasiekimas, regis, jam niekas nesutrukdys džiaugtis čempionato bendrosios įskaitos nugalėtojų laurais. O galutinę čempionato nugalėtojų bei prizininkų rikiuotę Lietuvos automobilių sporto federacija žada patvirtinti ketvirtadienį.

Maža paguoda

Paskutiniajame greičio ruože patirtos apmaudžios nesekmės A. Strumskio ir L.Skardžiuko ekipažą nubloškė į aštuntąją vietą, o S. Girdausko ir P. Urbono duetas finišavo iškart po jų. Jiems po ralio beliko guostis nebent tuo, kad jie laimėjo lygiai pusę ralio maršrutinėje knygoje buvusių greičio ruožų – keturis.

Nusprendusio nekeisti pradurtos padangos, o ralio finišą pasiekusio ant ratlankio, D. Jociaus ir K. Torrau duetas turėjo tenkintis neįprastai jiems žema tik 31-ąja bendrosios įskaitos vieta.

Nepasisekė ir K.Torrau broliui Mariui, kuris talkina žiūrovų visad karštai palaikomam Dovilui Čiutelei. Jų vairuojama „Lada 2105 VFTS“ sustojo jau antrajame greičio ruože sugedus automobilio elektros sistemai.

Nemenkesnis apmaudas graužė ir Vaidą Barakauską su Mariumi Samuoliu. Šio itin azartiškai važiavusio ir į aukštas pozicijas realiai pretendavusio dueto ryžtą užgesino paskutiniajame greičio ruože sugedęs jų „Mitsubishi Lancer Evo VIII“.
Iš 55 ralio batalijas pradėjusių sportininkų finišo liniją kirto 35. Tačiau daugumą jų sustabdė gedimai, o rimtą avariją jau pačioje ralio pradžioje patyrė tik vienas Edgaro Sėlio ir Armino Abendo ekipažas.

Nors jų „Lada 2105 VFTS“ sudaužyta beveik nepataisomai, tačiau patys sportininkai nenukentėjo.

“Jutai-Statoil” nebuvo lygių

Surinkusi 55 taškus, ralio “Kauno ruduo’2006” komandų ginčą laimėjo “Juta-Statoil” ekipa, pasiekusi išties unikalų rekordą. Ji šiemet laimėjo visų šalies automobilių ralio atviro čempionato etapų varžybas.

Pelniusi 48 taškus antrąja vieta džiaugėsi “Spurtas-Grifs AG” komanda, kuri aplenkė su 36 taškais trečioje vietoje likusią “Kaunas Rally Team” ekipą.

Nemažiau atkakli kova virė ir atskirose automobilių klasėse. Galingiausioje A8 “Kauno rudens” ralį laimėjo A. Gimžauskas su K. Girštautu, N4 – V. Švedas su Ž. Sakalausku, R12 – Raimondas Slaboševičius su Gerardu Jančevskiu, kurie tenkinosi septintąja bendrosios įskaitos vieta, R2000 – pagirtinai kovoję Martynas Samsonas su Mindaugu Varža, S2000 – Giedrius Notkus su Gintautu Tarbonu, A2000 – Giedrius Kriptavičius su Ričardu Abelkiu ir N2000 – Darius Baltramiejūnas su Karoliu Gedgaudu.

Call Now Button