Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Lietuvos automobilininkų klubo įkūrimas

Lietuvos automobilininkų klubo įkūrimas

1932 metais Lietuvos keliuose jau buvo galima suskaičiuoti  daugiau nei tūkstantį automobilių. Šiais metais Vidaus reikalų ir susisiekimo ministras išleido įstatymą, nurodantį, kaip naudotis sauskeliais ir viešaisiais keliais. Tais

Auto supirkimas

Auto supirkimas

pačiais metais buvo įkurta 10-oji policijos nuovada, kuri pradėjo rūpintis tvarka keliuose.

Pirmiausia buvo apmokomi policininkai, kurie turėjo reguliuoti eismą, jau buvo numatomos priemonės kelių eismo pažeidėjams, taip pat buvo tiriamos eismo nelaimės. Buvo pradėta aiškinti saugaus eismo principai visuomenei, pradėta transporto priemonių technikinė apžiūra, vairuotojų egzaminavimas.

1925 metais nuosavų automobilių Lietuvoje dar padaugėjo,nes automobilių supirkimas iš užsienio šalių padarė transportą lengviau prieinamu, ir automobilininkai ėmėsi iniciatyvos sukurti automobilių klubą. Pavyzdys buvo imtas iš kitų Europos šalių, kuriose jau veikė įvairūs automobilių klubai. Įkurtas klubas rūpinosi automobilių savininkams palankesnių sąlygų užtikrinimu, automobilių sporto varžybų organizavimu, skatino automobilių turizmą. Jau 1926 metų kovo 20 dieną buvo užregistruoti ir patvirtinti automobilininkų klubo įstatai, ir klubas pradėjo savo veiklą. 128 metais Lietuvos automobilininkų klubas jau galėjo išduoti tarptautinius kelionių leidimus. Per kelerius automobilininkų klubo veiklos metus buvo sudarytos sutartys su 34 šalių klubais, ir tai atvėrė duris į Europą. Vis dėlto, automobilių turizmas buvo prieinamas tik nedaugeliui Lietuvos gyventojų: automobiliai vis dar buvo didelė prabanga: 1935-ųjų statistika rodo, kad buvo užregistruota tik 1319 lengvųjų automobilių, kurių 930 buvo asmeninio naudojimo. Likusioji automobilių dalis buvo valstybiniai bei naudojami įvairiems verslo arba ūkio reikalams. Taigi, nieko nuostabaus, kad galinčių išvykti į užsienį buvo tikrai nedaug. Praėjus dar vieneriems metams automobilių skaičius Lietuvoje kiek padaugėjo: jų skaičius šoktelėjo iki 1354. Tais metais kelionei į užsienio šalis buvo išduota 20 dokumentų. Nors durys į kitas pasaulio šalis buvo atviros tik nedaugeliui Lietuvos gyventojų, tačiau vis labiau augo susidomėjimas Lietuvoje vykstančiomis automobilių lenktynėmis, kuriose dalyvauti galėjo daugiau automobiliais besidominčių žmonių.

Metams bėgant, vis daugėjo automobilių skaičius, dažnėjo automobilininkams skirti renginiai, noriai dalyvaujama automobilių sporto varžybose. 1935 metais Lietuvos automobilininkai startuoja Monte-Carlo lenktynių trasoje, kas tikrai buvo didelis įvykis.

 

Call Now Button