Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

MB „Mersedeso” atsiradimo istorija

Mersedeso atsiradimo istorija

Karlą Benzą jau nuo mažens labai domino automobiliai. Teigiama, kad jis savo išradimui atidavė visą gyvenimą, nes  tai jam kėlė susidomėjimą  jau nuo mažų dienų. Pirmąjį automobilį išradėjas sukonstravo iš plieninių vamzdžių,

greitas ir brangus auto supirkimas

greitas  auto supirkimas

automobilio svoris siekė 263 kilogramus. Automobilio gale buvo įtaisytas keturtaktis vieno cilindro vandeniu aušinamą benzininį variklį. Priekinis ratas buvo mažesnis už du galinius: tai leido paprasčiau vairuoti automobilį. Didelis smagratis, įtaisytas po automobilio grindimis, kelionės metu apsaugojo vairuotoją nuo vibracijos, kylančios dėl kelio nelygumų.

Karlui Benzui ne kartą yra tekę rizikuoti visu savo turtu: pradžioje automobiliai nebuvo labai populiarūs, ir išradėjo pagamintų automobilių supirkimas pradžioje buvo labai vangus. 1894 metais serijomis paleistas automobilis “Viktorija”, o po trejų metų – “Kontramotoras”. Be jokios abejonės, automobilių gamyba reikalavo didelių investicijų, ir tai ne visada galėjo žadėti garantuotą sėkmę.

Kitas išradėjas – G. Daimleris, kuris varikliais domėjosi ne visada. Tik sulaukęs 48 metų nusprendė keisti gyvenimo būdą. Nusipirkęs namą su sodu daržinę pavertė dirbtuvėmis. Čia pat po keliolikos mėnesių su bičiuliu V. Maibachu pagamino variklį,turintį gulsčią horizontalų cilindrą, galėjusį apsisukti 250 kartų per minutę. 1883 metais draugai užpatentuoja savo išradimą, ir jau 1885 metais variklis įmontuojamas į dviratį ekipažą, – tai buvo dabartinio motociklo pirmtakas. Po vienerių metų Daimleris variklį įmontuoja keturračiui vežimui, 1886 metais – motorinei valčiai, po dvejų metų – tramvajui, 1992 metais – gaisrininkų vežimui. Jo išradimus žmonės vertino palankiai, ir jie susilaukė didelio visuomenės susidomėjimo, kas leido išradėjams judėti į priekį.

Jau 1890 metais įkurta Daimlerio bendrovė, pavadinimu Daimler Motoren-Gesellschaft. Ši įmonė turėjo skyrius įvairiose valstybėse. Prancūzijoje šią įmonę atstovavo Emilis Jelinekas, kuris buvo didelis automobilių entuziastas. Emilis Jelinekas  pasiūlė 1900 metais sukurtą automobilį pavadinti “Mercedes” vardu. Jo manymu, automobiliui reikėjo naujo pavadinimo vietoj ilgai naudojamo senojo, todėl pasiūlytas kitoks pavadinimas. 1926 metais Daimlerio įmonė susijungė su Benzo bendrove, ir nuo to laiko pradėti gaminti Mersedesai, kurie yra populiarūs iki pat šių dienų.

Call Now Button