Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Panhard-Levassor: pirmasis automobilis Lietuvoje

Panhard-Levassor: pirmasis automobilis Lietuvoje

 

1896 metais pirmasis automobilis Lietuvoje buvo „Panhard-Levassor“ markės. Šis automobilis buvo Rusijos susisiekimo ministerijos nuosavybė.  Išlikę dokumentai leidžia spėti, kad tai buvo viršininko Maževskio transporto priemonė.  Automobilis buvo tikrai nepigus – tuo metu jis kainavo 2417 rublių, tačiau šios investicijos tikrai pasiteisino. Būtent šis automobilis 1895 metais laimėjo lenktynėse Paryžius-Bordo-Paryžius: per 48 h 17 min buvo įveiktas 1150 kilometrų atstumas.  „Panhard-Levassor“ automobilio variklis buvo ne po sėdyne, kaip daugelio šio automobilio amžininkų, bet priekyje, automobilis turėjo kojinį ir rankinį stabdį, keturių laipsnių pavarų dėžę. Po kurio laiko auto supirkimas iš svečių šalių tapo kiek populiaresniu pasirinkimu, ir Lietuvos teritorijoje esančių automobilių skaičius augo.
Po „Benz Victoria“ tai buvo antrasis automobilis, kuris buvo gamintas didesne serija. Automobilio važiuoklė buvo pagaminta pagal arklinės karietos tipą: jos rėmas buvo medinis, pagamintas iš stačiakampio formos tašelių, rėmas buvo apkaustytas metaline juosta. Automobilio ratai buvo mediniai su lieta guma. Variklis buvo 2400 cm3 darbinio tūrio, o jo galia siekė  4,5 AG.

Įdomu tai, kad vairuotojui automobilį reikėjo valdyti ne vairaračiu, bet rumpeliu, kaip yra pratę jūreiviai.  Nors vairo mechanizmas buvo tikslus, tačiau jis reikalavo ypatingo vairuotojo dėmesio bei jėgos. Vairuotojo rankai tekdavo visi smūgiai, jei važiuojant tekdavo užkliūti, ir taip pat buvo jaučiami visi kelio nelygumai, tad kelionės kartais buvo tikrai varginančios. Automobilio svoris siekė 750 kg, o ilgis – 3 m. Automobilis dar neturėjo nei  priekinio stiklo, nei šoninių durelių, tačiau jau turėjo žibintus, sparnus ir odinį stogą, kuris buvo atlenkiamas.

Šaltiniai liudinja, kad „Panhard-Levassor 4CV“ buvo patikimas automobilis. Valstybės tarnyboje ši transporti priemonė išbuvo net 12 metų. Dokumentuose nurodoma, kad ši transporto priemonė jau nebeįstengė įveikti kalnuotų kelių, tad nuspręsta automobilį parduoti ir vietoj jo įsigyti naują. 1908 metais automobilis buvo parduotas aukcione, nes automobilio remontas buvo pernelyg brangus. Deja, šaltiniuose nėra duomenų, kam teko garbė šio auto supirkimas, ir kur automobilis keliavo vėliau.

Call Now Button