Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Pirmieji automobiliai Latvijoje ir Estijoje

Pirmieji automobiliai Latvijoje ir Estijoje

Kaip ir Lietuvoje, „Panhard-Levassor“ automobilis 1896 metais pasirodė ir kaimyninėje Estijoje (Taline), o 1898 metais Latvijos sostinėje Rygoje važinėjo jau keletas šios markės automobilių. Tais pačiais metais spaudoje jau buvo galima pamatyti pirmąsias automobilių reklamas. Tuo metu automobilių kaina svyravo nuo 1400 iki 2600 rublių. Automobilių supirkimas tuo metu buvo tikrai nepigus, tad nedidelėse valstybėse jų skaičius buvo tikrai neįspūdingas.

Atsiradus pirmosioms transporto priemonėms atsiranda ir eismo taisyklių kūrimo poreikis. Archyvuose randama pirmųjų taisyklių data – 1896 metai.

Lietuvoje masinis automobilių supirkimas iš užsienio prasideda 1903 metais. Daugiausia automobilių buvo importuota iš Vokietijos, Italijos ir Prancūzijos. Pirmuosius automobilius Lietuvoje buvo galima pamatyti didmiesčiuose – Vilniuje ir Kaune.

XX amžiaus pradžioje pradedami organizuoti pirmieji komerciniai keleivių pervežimai. Verslininkai atidaro tarpmiestinį maršrutą, iš Liepojos į Klaipėdą, tačiau tam koją kišo prasti keliai, kuriuos įveikti buvo labai sudėtinga.

1908 metais bandyta siūlyti Jelgavos-Šiaulių maršrutą, tačiau pastangos nepasiteisino.

Rygos pramoninkai buvo įkvėpti vidaus degimo variklio idėjos, ir Aleksandras Leitneris, kuris gamino dviračius, 1899 metais „De Dion Bouton“ konstrukciją pritaikė triračiui, o kiek vėliau pasirodė motociklai, pavadinimu „Rosija“.

Pramoninkas Aleksandras Leitneris taip pat pradeda organizuoti automobilių surinkimą. Automobilių kėbulus buvo nuspręsta gaminti Rygoje, o varikliai ir kiti automobilio agregatai buvo importuojami. Importui buvo pasirenkamos užsienio firmos, tokios kaip: „De Dion Bouton“, „Kudel“,„Fafnir“. Šių surinktų automobilių pavadinimas buvo toks pat kaip ir motociklų –  „Rosija“.

1901 metais buvo švenčiamas Rygos jubiliejus – miestui sukako 700 metų. Šia proga buvo organizuojama paroda, kurioje demonstruotas „Rosija“ automobilis, surinktas Leitnerio fabrike. Šis automobilis pelnė Didįjį prizą.

XX amžiaus pradžioje pirmieji automobiliai taip pat buvo surenkami ir Lietuvoje – kėbulas buvo pagamintas iš medžio, ir vėliau jis apkaustomas skarda. Didelės automobilių kainos vertė galvoti apie tai, kaip galima būtų automobilius paversti labiau prieinamais, ir kaip galima būtų padidinti jų skaičių savo šalyje, -juk visu suprato, kad automobiliai iš tiesų reikalinga transporto priemonė.

 

 

 

 

Call Now Button