Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Pirmieji Lietuvos specialieji automobiliai

Pirmieji Lietuvos specialieji automobiliai

Pirmieji specialieji Lietuvos automobiliai- tai gaisrininkų komandos transporto priemonės. 1921 metais automobilių supirkimas leido įsigyti visiškai naują „Praga” automobilį, kiek vėliau įsigyta ir „Benz” priešgaisrinė cisterna, o po metų nupirktas ir galingas autosiurblys „Daimler„. Šie automobiliai buvo Kauno miesto ugniagesių komandos pagrindas. Kituose miestuose ir miesteliuose taip pat buvo įsigyjamos transporto priemonės, padedančios efektyviau gesinti ugnį. Gaisriniai automobiliai buvo gaminami ir savarankiškai.

Baigiantis ketvirtajam dešimtmečiui gaisrininkų automobiliai tapo kur kas modernesni. Vis daugėja šešių ar penkių aukštų pastatų, tad atsiranda poreikis rinktis automobilius-kopėčias. Taip taupomas laikas, ir apsidraudžiama nuo galimų nesėkmių: nešiojamos kopėčios nėra tinkamos lipti į aukštus pastatus.

Vėliau specialiųjų automobilių kiekis didėjo: savivaldybės ir privačios įmonės įsigijo savivarčių, cisternų, komunalinių automobilių. Vis dėlto, šių automobilių skaičius tikrai dar nebuvo įspūdingas: automobilių supirkimas savoms reikmėms buvo gana brangus, tad 1940 metais specialiųjų automobilių skaičius tesiekė 61.

Pradėta ruošti vairuotojus specialios paskirties automobiliams: pirmoji karinių vairuotojų laida yra išleista 1921 metais. Įdomu tai, kad pirmieji įgūdžiai buvo įgyjami ne sėdint prie automobilio vairo, bet naudojantis specialiais treniruokliais. Tik tuomet, kada treniruotės sėkmingai baigiamos, būsimiems vairuotojams leidžiama sėstis prie automobilio vairo. Nepriklausomybės laikotarpiu buvo parengta apie 1500 kvalifikuotų vairuotojų, kuriems leidžiama vairuoti specialios paskirties automobilius.

1925 metais buvo atidaryta pirmoji vairuotojų mokykla, kurioje mokytis vairuoti galėjo jau ne vien tik kariškiai, bet ir civiliai. Po kurio laiko tokių mokyklų ėmė daugėti, vairuotojus apmokė puikūs specialistai. Vis dėlto, šoferio knygelę gauti buvo ne taip ir paprasta, ir sėkmingai išlaikyti egzaminai to dar negalėjo užtikrinti. Taip pat buvo svarbu komisijai pristatyti dokumentą, kuris įrodytų, kad pilietis nėra teisiamųjų sąraše, nėra tardomas, ir ar nebuvo baustas iki teismo. Deja, jokiems chuliganams nepavyktų gauti šoferio knygelės, ir visai nesvarbu, kad egzaminai buvo išlaikyti puikiai. Taip pat labai svarbu buvo tai, kad asmuo nebūtų valstybės priešas ir neturėtų jokių nusižengimų, kurie tikrai pakištų koją gauti vairuotojo pažymėjimą.

 

 

Call Now Button