Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Pirmieji modernūs automobiliai XX amžiuje

Pirmieji modernūs automobiliai XX amžiuje

Pirmieji modernūs automobiliai pradėti gaminti 20 amžiaus  7-8 dešimtmetyje. Automobiliuose įtaisoma automatinė sankaba, be stiprintuvų hidrauliniai stabdžiai, radijo ryšys, šviesos signalizacija, apsauga nuo ratų slydimo, nepriklausoma pakaba (priekinių ratų). Automobilių greitis tampa kur kas didesnis, maksimalus greitis siekia 100-120 kilometrų per valandą. Devintajame dešimtmetyje plinta automobiliai, jau turintys oro kondicionierių, dyzelininį arba dujinį variklį, atsiranda pirmieji automobiliniai traukiniai, turintys televizorių.

1990 metais pritaikytas pirmasis kompiuterinis benzino įpurškimas į automobilio variklį, automobiliuose randami apsaugos diržai ir oro pagalvės, vairuotojai kelionės metu gali įsijungti magnetofoną.

1903 metais Henris Fordas Jungtinėse Amerikos Valstijose įkūrė įmonę “Ford Motor Company”. Tais pačiais metais pradėta serijinė automobilių gamyba. Pirmasis modelis “Model T” buvo labai paklausus: per 19 metų (nuo 1908 iki 1927) šių automobilių pagaminta ir parduota apie 15 milijonų. Tai – tikra pasaulinė šlovė. Automobilių surinkimo linija buvo automatizuota, tad tai leido greičiau pagaminti automobilius. 1917 metais įmonė “Ford Motor Company” pagamino sunkvežimį “Ford TT”. Po metų pradėtas statyti “Rouge” automobilių gamybos kompleksas. Kompanija ir toliau mėgavosi šlovės viršūnėmis, ir tęsė pradėtą darbą.

Tuo pačiu laikotarpiu savo sėkmingą veiklą vystė ir “Mercedes” bendrovė, taip pat atsirado kitų naujų įmonių, užsiimančių automobilių gamyba ir pardavimu. Šiuo laikotarpiu automobilių populiarumas jau buvo smarkiai išaugęs, automobilių supirkimas iš gamintojų buvo tikrai dažnas.

1996-1997 metais automobilių skaičius pasaulyje jau buvo didesnis nei 500 milijonų. Skaičiuojant pagal tuometinį gyventojų skaičių, vienas automobilis teko devyniems pasaulio gyventojams. Automobilių pramonės draugija Frankfurte teigia, kad toks automobilių skaičius pasaulyje buvo pasiektas kiek anksčiau, – 1995 metais. Statistika rodo, kad jau 1994 metais pasaulyje buvo registruota 476 milijonai automobilių. Įdomus buvo automobilių pasiskirstymas žemynuose: 35 procentai automobilių buvo Šiaurės Amerikoje, 14 procentų – Azijoje, Vidurio ir Pietų Amerikoje – 5 procentai, o Europoje – 41 procentas.

Rekordinis automobilių gamybos skaičius užfiksuotas 1990 metais, kada buvo pagaminta 36,7 milijono automobilių. Vėliau gamyba kiek sulėtėjo:  1994 pagaminta 35,6 milijono automobilių, 1995 metais – 35,6 milijono.

Call Now Button