Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Pirmieji pasaulio automobiliai

Pirmieji pasaulio automobiliai

Vieni pirmųjų automobilių su vidaus degimo varikliu – tai Eduardo Delamar-Debutevilio (1884), Rivazo (1807), Zigfrido Markuso (1887), Žano Lenuaro (1864) kūriniai. Vis dėlto, pirmojo automobilio sukūrimu datuojamas K. Benzo išradimas: 1886 metų sausio 29 dieną jis gavo motorinio vežimėlio patentą DRP-37435.

Dar tais pačiais metais Wilhelmas Maybachas ir Gotliebas Daimleris organizavo kelionę savaeigiu vežimėliu.  Nuo to ir prasidėjo automobilizacijos era.

Karlas Benzas, sukūręs pirmąjį automobilį, mąstė apie galimybes patobulinti savo kūrinį. Pirmasis jo automobilis buvo triratis, kurio važiuoklė buvo sujungta su varikliu.  Daimleris ir Maybachas siekė įrodyti, kad variklio paskirtis yra kur kas universalesnė. Variklį jie taikė ne vien tik automobiliui, bet ir  tramvajaus vagonui, motorinei valčiai, motociklui ir vežimėliui, kuris buvo  traukiamas žirgo. Eksperimentuotojai sekė K. Benzo pavyzdžiu: buvo kuriamos specialios važiuoklės, kėbulo konstrukcijos ir transmisijos. Pradėtas didinti variklio galingumas, didėjo variklių cilindrų skaičius, eksperimentuota su vairo mechanizmų tipais.

Renė Panhardas ir Emilis Levassoras sukūrė klasikinę automobilio konstrukciją: automobilio priekyje yra variklis, o varantys ratai – užpakaliniai.  1891 metais pristatytas „Panhard-Levassor 4CV“, automobilis, ir po penkerių metų „Panhard-Levassor“ įmonė tampa lyderiaujančia visame pasaulyje. Po kurio laiko sukurti klasikinės komponuotės automobiliai. Tai – Benzo ir Daimlerio nuopelnas. Jie tampa įkvėpėjais ir kitų šalių kūrėjams. Įvairiose šalyse automobilių supirkimas iš kitų šalių jau tapo įprastas, tačiau nemažai pasaulio šalių norėjo pačios sukurti savo automobilius, kurie garsintų jų šalį.

1891 metais broliai Hanriot iš Šveicarijos pradeda kurti savo automobilį, po dvejų metų – Charlesas Diurea, kilęs iš Amerikos, Anglijoje 1895 metais pirmasis automobilį sukūrė F. Lanchesteris, Rusijos pirmieji automobilių kūrėjai – Frezė ir Jakovlevas.

1900 metais Paulius Daimleris, Gotliebo Daimlerio sūnus, ir W. Maybachas sukonstruoja pirmąjį klasikinio tipo automobilį, kuris pavadinamas Emilio Elineko dukters vardu – Mercedes. Šį automobilį kurti paskatino Emilis Ellinekas, tad ir automobilis pavadintas jo dukters vardu. Tai buvo itin svarbus žingsnis automobilių raidos istorijoje, o pasaulyje tuo metu veikė jau 300 automobilių įmonių.

Call Now Button