Automobilių supirkėjams
Pasiūlyti visiems auto supirkėjams

* - pažymėti laukai privalomi

Meniu
Draugai

Pirmosios kelių eismo nelaimės

Pirmosios kelių eismo nelaimės

Pirmoji avarija, įvykusi važiuojant automobiliu, – 1896 metų gegužės 30 dieną. avarija įvyko Niujorko mieste, kuomet Henrio Velso automobilis atsitrenkė į Ivlino Tomo dviratį. Dviratininkui buvo sulaužyta koja.

Europoje pirmoji oficiali avarija įvyko 1896 metų rugpjūčio 17 dieną. Bridžit Driskol su dukra ir drauge keliavo į koncertą, vykusius Krištolo rūmuose, netoli Londono. Ponia Driskol tapo neatsargumo auka: ji pamatė priešais važiuojantį automobilį, ir norėdama nuo jo apsisaugoti išskleidė prieš save skėtį. Taip, automobilis pasirodė visai nematytas dalykas, tad ponia Driskol nežinojo, kaip elgtis šioje situacijoje. Automobilis važiavo maždaug keturių mylių per valandą (apie 6,4 km/h) greičiu, tačiau smūgis poniai Driskol buvo pražūtingas. Teisme nuspręsta, kad vairuotojas nėra kaltas, ir avarija įvyko dėl pėsčiosios neatsargumo.

Maždaug po metų, 1897-aisiais, Londono Charing sankryžoje susidūrė dvi motorinės transporto priemonės. Tais pačiais metais nubaustas pirmasis vairuotojas, kuris sėdo prie vairo būdamas neblaivus.

Pimasis automobilis Lietuvoje pasirodė 1896 metais. Pirmoji registruota nelaimė įvyko Vilniuje 1908 metais. automobilio vairuotojas, kaip skelbė to meto spauda, buvo neatsargus, važinėjo pernelyg greitai, ir atsitrenkė į vežiką Katedros aikštėje. Vežimas buvo sulaužytas, taip pat sužeistas arkys.

Vėliau Lietuvoje autoįvykiai tapo dažnesni, todėl savivaldybei teko imtis priemonių, galinčių padėti pagerinti situaciją keliuose. 1909 metais buvo patvirtinti du dokumentai, kurie nurodo, kaip naudotis transporto priemonėmis Vilniuje ir priemiesčiuose, taip pat nurodoma, kokios yra būtinos sąlygos, kad būtų leista važinėti Vilniaus gatvėmis. Taip pat buvo pradėtas automobilių registravimas.

Šiandien automobilių avarijos – tikrai dažnas reiškinys, ir kartais po autoįvykio belieka tik parduoti automobilį, nes jo remontas gali būti pernelyg brangus. gana dažnais atvejais gali pasiteisinti auto supirkimas: tai gali būti puikia galimybe parduoti transporto priemonę, turinčią tam tikrų trūkumų.

Kiekvieną dieną galime išgirsti naujienų apie autoįvykius, tačiau didžiausia autoavarija iki šiol yra laikomas įvykis – 1998 metais registruota avarija, įvykusi Briuselio-Olandijos automagistralėje. Autoįvykyje dalyvavo apie 200 automobilių. Laimei, nė vienas keleivis nežuvo.

Call Now Button