Svarbūs įvykiai automobilių istorijoje
Svarbūs įvykiai automobilių istorijoje
Automobilių supirkimas
Pirmasis garais varomas triratis sukurtas 1769 metais, tačiau pirmieji automobiliai pasirodo tik po šimtmečio. Tai – tikrai daug žadantis išradimas, nes iki tol pagrindinė transporto priemonė buvo arkliais varomi vežimai ir karietos. Automobilių atsiradimas pagerino susisiekimą, buvo galima pervežti keleivius ir krovinius. Automobilių entuziastų tikrai nestinga, pradedamos organizuoti automobilių lenktynės, kuriami automobilininkų klubai.
1886 metai – svarbūs istorijoje. Tais pačiais metais Karlas Benzas pristato triratį automobilį su benzininiu varikliu, o G.Daimleris – keturratį ir dviratį.
1896 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose broliai Diurėjai pradeda savo konstrukcijos serijinę automobilių gamybą, kuri, kaip ir automobilių supirkimas, sekasi puikiai. Jie tampa įkvėpėjais, kiti konstruktoriai ir gamintojai (J. Pakardas, R. Oldsas, H. Fordas) įkuria savo įmones. 1900 metais visame pasaulyje galime suskaičiuoti apie 10 000 automobilių, beveik trečdalis jų turi elektrinę pavarą. XX amžiaus pradžioje pasirodo pirmieji sunkvežimiai ir autobusai. Londone pirmasis keleiviams skirtas maršrutas atsiranda 1904 metais.
Į automobilio išradimą pretendentų tikrai nestinga. 1895 metais G. Seldenas (JAV patentininkas) užpatentuojavadinamąją kelių mašiną, o po aštuonerių metų įkuria licencinę automobilių gamintojų asociaciją. H. Fordas nesutinka pirkti licenciją, byla pasiekia teismą, ir 1911 metais H. Fordas ją laimi.
1902 metais H. Fordas įsteigia savo įmonę, kurios tikslas – gaminti kuo pigesnius automobilius. Įmonės darbuotojai per dieną gaudavo po penkis dolerius. Tai – kur kas didesnė pinigų suma nei tuo metu buvo siūloma kitose gamyklose. H. Fordas siekė, kad įmonės darbuotojai be didesnių vargų galėtų įsigyti nuosavą automobilį. Tuo metu vidutinė automobilio kaina siekė apie 650 dolerių.
1908 metais H. Fordas sukūrė automobilį, turintį klasikinio automobilio bruožų: variklis buvo po priekyje esančiu kapotu, kėbulas buvo su durelėmis ir stogu, pagamintu iš audinio. Naujojo automobilio gamyba ir supirkimas klestėjo: 1920 metais jų parduota apie milijonas. H. Fordo siekis gaminti pigesnius automobilius pasiteisino: per dešimt metų pavyko sumažinti ir automobilio kainą: ji tapo maždaug per pusę mažesnė – transporto priemonės kaina buvo maždaug 355 doleriai.