Vidaus degimo variklis / Automobilių supirkimas
Vidaus degimo variklis /
Automobilių supirkimas
Lengvuosiuose automobilius degalų cheminę energiją mechaniniu darbu paverčia vidaus degimo varikliai, kuriuos sudaro maitinimo ir uždegimo sistemos, cilindrų ir stūmoklių grupė, taip pat aušinimo ir tepimo sistemos, alkūninis mechanizmas ir dujų skirstymo sistema.
Alkūninio veleno sukamuosius judesius sukuria stūmoklio tiesiaeigiai slankiojamieji judesiai ir alkūninio mechanizmo priimama besiplečianti dujų slėgio jėga. Alkūninis mechanizmas yra sudarytas iš cilindro bloko su galvutėmis, stūmoklių, stūmoklių žiedų ir pirštų, švaistiklių, alkūninio veleno su guoliais, smagračio ir karterio dugninės.
Svarbiausia variklio dalis yra cilindrų blokas, prie kurio yra tvirtinami visi mechanizmai ir reikalingos detalės. Paprastai cilindrai yra liejami iš aliuminio ir ketaus. Cilindrų bloką sudaro cilindrai ir aušinimo ertmės. Dujų skirstymo mechanizmas yra įrengtas cilindrų bloko galvutėje. Tarp pastarosios ir jos dangtelio yra dedamas tarpiklis.
Alkūniniam velenui dujų slėgio jėgą perduoda stūmoklis per švaistiklį ir pirštą. Stūmoklis yra iš aliuminio išlieta įvorė, kurios viršutinės dalies grioveliuose yra įtaisyti žiedai, kurie skirstomi į tepalinius ir kompresinius. Tepalinių žiedų paskirtis – apsaugoti cilindro sieneles nuo tepalų pertekliaus, o kompresiniai žiedai neleidžia dujoms veržtis į karterį.
Viršutinė švaistiklio galvutė su stūmokliu yra jungiama stūmoklinio piršto. Stūmoklį ir alkūninį veleną jungia švaistiklis. Sukimo momentą sukuria alkūninio veleno perimamos jėgos, kurios yra perduodamos švaistikliams. Transmisijosagregatams sukimo momentas yra perduodamas per smagratį. Smagratis užtikrina tolygų alkūninio veleno sukimąsi: inercijos veikiami stūmokliai slenka žemyn arba aukštyn rimties taško. Smagratis yra reikalingas norint paleisti automobilio variklį, ir taip pat jis užtikrina sklandų automobilio važiavimą. Sugedus varikliui ne visada imamasi jo remonto, ir puikiu pasirinkimu gali būti auto supirkimas, nes tai – greičiausias būdas parduoti transporto priemonę.
Visai neseniai kompanija „Toyota“ išleido automobilių seriją su hibridiniais varikliais. Šie varikliai yra elektrino ir benzininio automobilio hibridas. Toks sprendimas leidžia sumažinti CH ir CO2 emisijas, kas šiandien yra tikrai labai aktualu. Šie automobiliai sparčiai populiarėja Europoje ir visame pasaulyje, nes tai gali padėti kovoti su šiltnamio efektu.
.